MŮJ PRODĚLANÝ COVID 2020


Světe div se, ale i já jsem prodělala COVID, a to nelehký. Kdo by to byl řekl, vyjdete si večer s přáteli jen tak se pobavit do klubu a dopadne to špatně.

Začalo to úplně nevinně. Znáte to, bavíte se a tancujete, seznámíte se s lidmi, dáte si drink, proběhne seznamovačka a pusa na tvář. Někteří také popili drink z jednoho brčka, ale já jsem na to háklivá, tak jsem byla jediná, kdo to neudělal. Nakonec to ale bylo stejně úplně jedno. U stolu sedělo nespočet lidí, ani jsem je neznala. Bavili jsme se až do rána.

Po noci, v níž jsem protancovala střevíce, jsem se ráno probudila s takovou migrénou, že jsem myslela, že mi snad praskne hlava. Ten den jsem snědla dva Ibalginy a bylo mi slabo. Prostě blbá kocovina, říkala jsem si, takhle je to vždycky. Slabost nemizela ani druhý den a začaly mě štípat oči. Hmm, asi jsem na akci přehnala ten můj sexy obleček s holým břichem.

Třetí den se přidala rýma a bolelo mě celé tělo. Jeden Paralen, druhý Paralen, zkoušela jsem to vypotit. Byla jsem hrozně slabá a pořád si opakovala, že jsem to prostě přehnala – večírek, k tomu jsem čtyřikrát týdně makala ve fitku, běhání, sauna a málo jídla.

Přišel další boží den a já ztratila čich. V noci mě bolela celá pravá strana čelisti. Že by mi rostla osmička? Bolel mě zub. Pak jsem se podívala na příznaky, volala si s mamkou a všechno jí popsala. V první vlně epidemie nebyl nikdo covidem moc políbenej, nikdo nic moc nevěděl. Byla jsem mezi prvními nakaženými, dokonce v ten samý den jako mediálně známý pan taxikář.

Průběh nebyl lehký a měla jsem snad všechny příznaky: bolest svalů, bolest zad, tlak na plicích, bolest kloubů, úporné migrény, ztrátu čichu a slabost.

V tu dobu jsem už volala doktorce a na hygieně mi řekli, že pokud mám všechny tyhle příznaky, tak už nemám nikam chodit a zůstat doma. Tak jsem zůstala doma a léčila se. Bylo to šílené.

Jak jsem fungovala? Jídlo, které jsem si objednávala z rohliku.cz, mi nechávali u dveří. Přišla jsem si v tu chvíli úplně odříznutá od světa a jako ve vězení. Brečela jsem, bylo mi hrozně a smutno, že za mnou ani nikdo nemůže přijít. Chyběla mi hlavně rodina. Do negativního testu, který jsem měla po měsíci, jsem se léčila doma šíleným způsobem. Je to k nevíře, ale celá nemoc i s následky se mi táhla skoro rok.

Jak probíhala moje léčba a co mohu doporučit?

Dva dny jsem ležela v bolestech, nemohla jsem se ani zvednout a dýchalo se mi špatně.

Dávku Paralenu jsem zvyšovala na tři tablety denně kvůli zmírnění teplot a bolesti těla. Myslím, že na covid nic jiného ani nepomáhá. Přicházely i chvíle, kdy jsem nebyla schopná si ani uvařit čaj, o jídle ani nemluvím. Skoro jsem jen pila tekutiny a hodně zhubla. Když se mi udělalo lépe, třeba na tři dny, začala jsem jásat, že to konečně ustupuje. Chvála bohu! A pak se to zase vrátilo. Dva dny doslova umíráte, tři dny je vám dobře, a tak se to střídá doslova donekonečna.

Na ztrátu čichu jsem inhalovala Vincentku a Alpu. Nezabralo to. Říkala jsem si, pane bože, proč já? Jestli se mi čich nevrátí, tak jsem doslova v prdeli. Musela jsem čekat, až půjdu na testy a budu mít oba negativní, než mě vzali do nemocnice na vyšetření. Tam zjistili, že mám nateklou nosní sliznici. Nepotěší vás, když vám v nemocnici řeknou, že sami neví, co covid všechno způsobuje. Prý do čtrnácti dnů by se mi čich měl vrátit. Vrátil se bohužel až po dvou měsících. Kdo si tohle neprožil, tak nepochopí, jaké to je a jak jsem se cítila.

Domácí péče pokračovala ten měsíc stále stejně. Dva dny horečky, únava, pořád jsem spala a dvakrát denně inhalovala. Horečky postupně ustoupily, ale nejhůř to schytaly plíce. Špatně se mi dýchalo. I když jsem byla negativní a mohla jsem konečně ven, po hodině jsem se cítila jako bych uběhla maraton.

Kolečko po doktorech a vyšetřeních pokračovalo. Covid zasáhl plíce, zjistili mi pneumonii. Dostala jsem antibiotika, na posílení imunity všechny možné vitamíny, ale nejvíc mi pomohlo kozí kolostrum. Velmi ho doporučuji, pomáhá při virových onemocněních a infekcích. Užívala jsem také vitamín D a vitamín C 1000 mg. Věřím, že pokud budete mít lehčí průběh než já, tak se díky tomuto koktejlu vitamínů z toho dostanete mnohem rychleji.

Do července bylo po antibiotikách i covidu. Poté jsem otěhotněla a přestala vše brát. Během těhotenství jsem skoro do 5. měsíce 2. trimestru měla díky prodělanému covidu hrozné bolesti hlavy a šílené migrény. Jako by mě někdo mlátil do hlavy. Nemohla jsem slyšet televizi, ani lidi, všechno muselo být vypnuté. Naštěstí jsem pořád mohla sáhnout po Paralenu.

V prvním trimestru mi ještě nasadili na šest dní antibiotika na infekci, aby ochránili miminko. Únava v těhotenství přetrvává a mám stále nateklý obličej, což prý souvisí s prodělaným covidem. Pomalu se blížím k termínu porodu, ale bohužel se pořád moc zadýchávám. Plíce stále nejsou v pořádku a stále to řeším kvůli miminku s doktorem.

Tímto bych chtěla všem říct, abyste na sebe dávali pozor a nebrali covid na lehkou váhu, a už vůbec nevěřili těm, kteří ho zlehčují. Mně na začátku nikdo nevěřil a nikdo netušil, že covid může způsobit takovéto zdravotní komplikace. Buďte, proto prosím k ostatním lidem ukáznění, dbejte na svoji imunitu, pečujte o své tělo a chraňte svou rodinu. Vydržte to.

Pokud někdo z vás, kdo čtete mé stránky, právě prožívá karanténu a má covid, tak mu držím palce a přeji mnoho zdraví. Pokud byste se chtěli na cokoli zeptat nebo se poradit, nebojte se mi ozvat třeba na mém online chatu.

Vaše Nikca

zpět do blogu